Madalkomplekteerimistõstukeid kasutatakse tükikauba komplekteerimisel esimeselt (põranda-) ja teiselt riiulikorruselt.
Tõstuki kasutamiseks on vaja kauba paigutuse süsteem muuta selliseks, et komplekteerimiskohad ehk aktiivsed hoiukohad, asuvad esimesel ja teisel riiulikorrusel ja reservkohad kõrgemal. Toodetakse tõstejõuga 3,0 t ja liikumiskiirusega kuni 12 km/h.
Toodetakse ka pikkade kahvlitega mudelit, millega saab komplekteerida korraga kahele alusekohale. Samuti toodetakse varianti, mis lubab tõsta kaubaalust põrandapinnast kuni 0,8 m kõrgusele.
Pildil: Komplekteerijad madalkomplekteerimistõstukitega, ühel neist rataskonteinerid
Vasta küsimustele!
1. Kirjelda madalkomplekteerimistõstukit ja sellega töötamist.
2. Missuguseid töid laos tehakse madalkomplekteerimistõstukiga?
Universaalse madalkomplekteerimistõstukiga on laooperaatoril võimalik võtta kaupu nii esimeselt kui ka teiselt riiulikorruselt. Tõstuki kahvlid saab tõsta kõrgusele, mille puhul kauba asetamine alusele on mugav.
Levinumad komplekteerimistõstukid on ühe kaubaaluse koha ja tõstetava juhiplatvormiga tõstukid. Kaubaalus võib olla vastavalt vajadusele kas juhist eespool või juhi taga.
Kui väljastustellimused on sedavõrd suured, et ei mahu õhele kaubaalusele, võib hankida kahe kaubaaluse kohaga komplekteerimistõstuki. Kui tõstuki kahvlitele mahub kaks kaubaalust, on võimalik komplekteerida mahukat tellimust või korraga kahte erinevat tellimust.
Rataskonteinerite kasutamine komplekteerimistõstukitel on õigustatud siis, kui komplekteeritavad tooted on suhteliselt väikese kaaluga ja nendest moodustub virn. Rataskonteinereid võib tõsta tõstuki kahvlitele või vedada neid tõstuki külge haagituna selle järel.