Lükandmastiga tõstukid

Lükandmastiga tõstukid (Reach truck) on ladudes enim kasutatavad tõsteseadmed kaubaaluste riiulisse asetamiseks/võtmiseks või virnastamiseks.

Lükandmastiga tõstukite eeliseks on suur kasutamise universaalsus (mitmekülgsus).

Kuna tõstuki mast liigub horisontaal-tasandis edasi-tagasi koos kaubaalusega, on selle tõstukiga võimalik paigutada kaubaaluseid kõrgematele riiulikorrustele distantsilt (kaugemalt), tugiratastega esimese korruse hoiukohale sõitmata.

Alust on võimalik kallutada nii masti kui ka kahvlite abil. Kui mast on koos kaubaga eesmises asendis, toimib tõstuk vastukaalu põhimõttel, kui aga tagumises asendis, toimib see tugiratta põhimõttel.

Pildil: Töö lükandmastiga tõstukiga

 


Kuna tugiratastega aluse vahedesse ei sõideta, vajab tõstuk töötamiseks laia vahekoridori (2,6 - 2,9 m). Enamik tõstukitest on varustatud ka külgnihutamisseadmega, mis võimaldab kaubaaluse paigutamisel riiulikohale parandada/täpsustada aluse asendit külgsuunas.

Lükandmastiga tõstukeid toodetakse enamasti tõstejõuga 1,2 t - 3,2 t. Veomootorite võimsused on tavaliselt vahemikus 4,0 - 6,0 kW, kiirete tõstete võimaldamiseks on hüdraulika pumba mootorite võimsused vahemikus 10,0 - 11,5 kW. Tavaliselt on liikumiskiirus kuni 12 km/h, kiirematel kuni 16 km/h.

iDevice ikoon Vaata lisaks!
Vaata, kuidas toimub reaalne töö laos lükandmastiga tõstukiga!

Esimese video saad käivitada SIIN. Pane tähele efektiivsust töötamisel ja ergonoomiat!

Teine videofilm, mille saad käivitada SIIN, näitab lükandmastiga tõstuki kasutamist kauba hoiustamisel topeltriiulis.