Käitumine tänaval

iDevice ikoon

Tänavale ei sobi minna ükskõik kuidas. Tänavale peab ilmuma hoolitsetud välimusega. Lühikesed püksid, spordidressid, liiga suure dekolteega kleidid vms. ei tee nende kandjaile just au ega näita head maitset ning lugupidamist kaasinimeste vastu. Ka suvekuumuses pole viisakas end linnas poolalasti näidata.

Enne linnatänavale astumist veenduge:

  • kas teie riietus on sobiv;
  • kas soeng, make-up vastab lellaajale; make-upe, mis kaunistab teid õhtul, võib päeval kahtlustavaid pilke põhjustada;
  • kas peakate, kingad, kindad, käekott harmoneeruvad ülejäänud riietusega;
  • kas vajate ka vihmavarju.

Vihmavari. Kokkupandav, vutlaris vihmavari ei tekita kandmisel probleeme. Momendil on moes pika varrega vihmavarjud, mis ristloodis kandmsiel muutuvad teistele lausa eluohtlikud. Nagu keppigi, kantakse pikka vihmavarju alati püstloodis, ots allapoole.

Märga kokkupandud vihmavarju hoitakse nii, et sellelt allavalguv vesi teistele ebamugavusi ei tekitaks,trammis-bussis ei asetata teda istmele. Ruumi sisenedes jäetakse märg vihmavari esikusse.

Vastutulijaist möödutakse vihmavarju kõrgemale tõstes või kõrvale kallutades. See reegel kehtib ka naiste kohta meestest möödumisel.

Ühise vihmavarju all kõndides hoiab mees vihmavarju naisepoolses käes, kuid ikka nii, et naine oleks tõesti hästi kaitstud.

Hea välimuse juurde kuulub ka ilus kõnnak. Vältige pikki samme ja kõikuvat kõnnakut, mis on omane tekimadrusele! Püüdke mitte vehkida kätega. Ärge keerutage õlgade ja puusadega. Hoidke end käimisel sirgena, pea püsti, liigutades käsi ainult kergelt sammude rütmis.

Meestelgi poleks üleliigne neidsamu reegleid silmas pidada. Kahekesi kõrvuti käies peaks oma samme võimalikult ühtlaseks seadma, eriti siis kui kõnnitakse käealt kinni hoides. Mehed! Püüdke tabada oma kaaslase kõnnaku rütmi, astuge pisut lühema sammuga kui tavaliselt. Teie kaaslane tunneb kindlasti teie tähelepanust rõõmu. Ärge hoidke käsi püksitaskus!

Kui ootate kedagi-midagi, kas liiklusvahendidt, ei maksa end vaevata edasi-tagasi kõndimisega.

Eriti tähelepanelik peab aga olema järjekorras seistes. Mitte iialgi ei tohi ei oma keha ega ka mingite esemetega puudutada teisi. Hästikasvatatud inimene ei trügi.