Käitumine kinos

iDevice ikoon

Kinno minnakse veidi enne seansi algust, et jõuaks tutvuda saali plaaniga ja teha kindlaks, millisest uksest on parem saali siseneda, et hõlpsasti oma kohale pääseda. Kui teie kohad on rea keskel, siis ärge jääge ootama viimast märguannet, vaid asuge aegsasti oma kohale, et mitte häirida teisi külastajaid. Kui siiski peate oma kohale minnes teisi, juba istet võtnud inimesi tülitama, siis vabandage nende ees. Kui teie ise olete tülitatav, siis pole viisakas millegagi - ei pahase näo ega kommentaaridega - oma rahulolematust väljendada. Märganud tulijat, tõuske ise püsti, sest vahekäik on ju kitsas. Istujaist, samuti tõusjaist, möödutakse näoga nende poole, st selg ekraani poole. Teie pärast püstitõusnut tänatakse.

Kui naine ja mees lähevad kahekesi kinno, siseneb mees esimesena, leiab kohad, on naisele abiks istumisel, s.t. vajutab alla klapptooli; alles seejärel istub ise. Mees istub tavalislt naise vasakul käel. Kui selgu, et mehe istekoht on parem, pakub ta seda naisele. Kohti vahetatakse vaikselt, ilma kolinata. Ka püstitõustes hoitakse käega klappi kinni, et see plaksataks vastu selajtuge. Püüdke juba seanssi alguses võtta sisse mugav asend, et võiksite rahulikult, teisi segamata, filmi vaadata. On lausa lubamatu nõjatuda eesistuja toolile, panna sellele oma jalgu või seda kõigutada.

Filmi vaatamise ajal võite nutta või naerda, kuid mitte rääkida ega valjuhäälselt oma kiitust või laitust avaldada.

Kinos ei plaksutata.

Kui olete nii armunud, et ei suuda ilma õrnuseavaldusteta oma kallima kõrval istuda, ostke piletid viimasesse ritta.

Kinosaalis ei süüa jäätist ega poppkorni, ei krõbistata kommipaberitega, ega jooda gaasilisi jooke. Närimiskummi tarvitajad pidage meeles, et nätsu ei vajutata tooli külge.