Tuvastussüsteemide peamised rakendusalad
- Vöötkoode kasutatakse tarneahela kõikides etappides nii üksiku toote kui ka kaubaaluse (või muu pakkeühiku, taara) tasemel.
- RFID puhul on hetkel peamised rakendused seotud transpordiühikute registreerimisega. Seejuures kasutatakse üldreeglina ringlevat taarat, et vähendada kulutusi kogu süsteemile. Sellised süsteemid võimaldavad kiiresti registreerida aluste väljastust, nende saabumist vaheterminalidesse ja naasmist ettevõttesse. Selleks paigutatakse kaubaväravatele RFID lugejad ja registreeritakse läbivad RFID märgid.
Täiendav rakendusvaldkond logistikas on transpordivahendite liikumise registreerimine. Selleks võib ettevõtte transpordi varustada RFID märkidaga. Auto lähenemisel väravatele, loetakse RFID märk. Kui autol on lubatud pääs siis avatakse värav ja registreeritakse saabumine. Lisaks võidakse juhile edastad info, millise laadimissilla juurde tuleb sõita.
RFID kasutamine üksiku toote tasemel hetkel ei toimi kuna markeeritud tooteid pole, jaotuskett ei ole varustatud vajaliku tehnikaga, üksiku toote markeerimine on kallis.
- Häältuvastus kuulub samuti automaatsete tuvastustehnoloogiate hulka, kuigigi informatsiooni edastamine toimub numbri- ja/või tähemärgi või üksikute sõnade kaupa ning andmesisu edastamisel ja käsitlemisel on oluline roll inimesel.
Häältuvastussüsteemi kasutatakse eelkõige komplekteerimisrakendustes.
Töötaja on varustatud andmevahetuseks infosüsteemiga kõrvaklappide ja mikrofoniga. Häältuvastussüsteemi kasutamine võimaldab "käed vabad" täätamist ning eeldab iga töötaja eraldiseisvat väljaõpet. Töötaja on infosüsteemi niiöelda integreeritud osa, seega säolib inimlike vigade tekkimise võimalus.
![]() |
![]() |
![]() |
Pildil: vöötkoodi lugemine skanneriga |
Pildil: tõstuk kaubaga
läbimas RFID väravaid |
Pildil: häälkomplekteerimine peenkaubalaos |