Kokkuvõte

Keskkonnamõjudega arvestamine on osa kõigi ettevõtete igapäevasest tegevusest.
Töötajate keskkonnateadlikkus on kasuks nii ettevõtte konkurentsivõimele kui ka töö ja toodete kvaliteedile.
Kõikidelt firmadelt eeldatakse tänapäeval keskkonnatöö teatud taset, seega keskkonnasõbralikkus ei tõsta ettevõtet tingimata teistest kõrgemale. Keskkonnanõuete unarusse jätmine võib aga kaasa tuua palju negatiivset kuulsust.
Lisaks keskkonnakaitsele võib õigeaegne keskkonnaalaste probleemide märkamine vähendada ettevõtte lulutusi.
Ootamatu keskkonnareostus on alati koormaks keskkonnale ja võib lisaks negatiivsetele keskkonnamõjudele tekitada ka märgatavaid lisakulutusi ettevõttele.
Iga töötaja vastutab oma töö keskkonnasõbralikkuse eest. Sellepärast peab iga töötaja olema kursis oma töö mõjust keskkonnale ning üritama vähendada negatiivset mõju.
Keskkonnahälvetest ja arendamist vajavatest probleemidest peab alati teatama keskkonna küsimuste eest vastutavale isikule. Vaid nii on võimalik tööd arendada ja sama probleemi kordumist vältida.
Jäätmekäitlus
Jäätmete sorteerimise ja utiliseerimise abil võime alandada jäätmetest tulenevaid kulutusi, kindlustada konkurentsivõimet, täidame ametlikke ladustamisnõudeid ning partnerite ja klientide poolt kehtestatud nõudeid. Sedasi säästame ka loodust ja vastutame keskkonna heaolu eest.
Jäätmeseaduse järgi peab jäätmeid esmajärguliselt kasutama materjalina ja teisejärguliselt energiana. Prügilasse võib jäätmeid viia siis, kui nende taaskasutamine ei ole tehnoloogiliselt võimalik või on muude käitlusmmoodustega võrreldes ülemäära kulukas.
Jäätmekäitluseeskirju peavad järgima kõik objektil töötavad ettevõtted ja isikud. Iga töötaja vastutab töös tekkivate jäätmete õige käsitlemise ja sortimise eest.
Jäätmeholduse põhimõte on, et jäätmed sorteeritakse seal, kus need tekivad.
Jäätmekoguste ja kvaliteedi kontroll
Ettevõtted peavad oma aastaaruandes keskkonnainspektorile ära märkima tegevuse käigus tekkinud jäätmete, ohtlike jäätmete ja ümbertöödeldavate jäätmete kogused ja koha, kuhu jäätmed on transporditud.
Ettevõtte siseselt kontrollitakse perioodiliselt taaskasutatavate, prügimäele minevate ja ohtlike jäätmete koguseid.
Keskkonnakahjustused
Keskkonnakahjustus on pinnase, veekogu või õhu saastumine või mõni muu keskkonda mõjutav tegur.
Kõige tavalisemad keskkonnakahjustuse tekitajad on õlid ja kemikaalid, mida on säilitatud või käsitletud valesti.
Aine mõju keskkonnale oleneb selle omadustest (näiteks dispersioon, akumuleerumine), lisaks sellele valgunud aine kogusest, selle mürgisusest ning tõrjumis- ja kogumisviisi efektiivsusest.
Seaduse järgi vastutab keskkonnakahjustuse eest esmajärguliselt selle tekitaja. Kõik töötajad on kohustatud koheselt teatama keskkonnakahjustustest või -õnnetustest otsesele juhile, vajadusel võetakse koheselt ühendust Päästeametiga.
Keskkonnajärelevalveseadusandlus eeldab kohest teavitust kohalikule keskkonnainspektorile, kui rikkeolukorras, õnnetuse või kahjustuse tulemusel on õhku, pinnasesse või veekogusse pääsenud erandlikult suur keskkonnasaastus.

Bioneer - Bioneerid on inimesed, kes ostivad koos uusi innovaatilisi lahendusi eesseisvatele keskkonna- ja sotsiokultuurilistele probleemidele, mille juured asuvad meie väärtushinnangutes ja maailmavaates
Noorteportaal NIP - keskkond ja säästev areng
Roheline Värav - keskkonnaajakiri internetis
Eesti Roheline Liikumine - mille eesmärgiks on suunata Eesti ühiskonda loodushoiule ja säästlikule eluviisile
Eestimaa Looduse Fond - 20 aastat Eestimaa looduse kaitsel!
Ragn-Sells - jäätmekäitlusettevõte, mille eesmärk on aidata mugavalt vabaneda kõikidest elu- ja äritegevuse käigus tekkivatest jäätmetest keskkonnasäästlikul ja majanduslikult otstarbekaimal viisil
Taratark - pakendialane koduleht, kust pakendi ja pakendijäätmete kohta leiab infot nii ettevõtja kui ka tarbija
Eesti Pandipakend - Eesti pandipakendi süsteemi kaudu on taaskasutusse suunatud miljard joogipakendit!
MTÜ Eesti Taaskasutusorganisatsioon (ETO) on esimene akrediteeritud taaskasutusorganisatsioon Eestis, mis korraldab üleriigiliselt pakendiettevõtjate poolt Eesti turule toodud pakendijäätmete kogumist ja taaskasutamist
MTÜ Eesti Pakendiringlus (EPR) on pakendite taaskasutusorganisatsioon, mis on akrediteeritud keskkonnaministri poolt