Rõivastus aastatel 1890-1899

iDevice ikoon

Kõrgemalseisvate isikute matkimine oli üldine tava. See oli belle époque´i aeg- külluse aeg. New Yorgis oli crème de la crème´i - ajajärk, kuhu kuulus umbes nelisada rikkurit sh. oli ka legentaarne proua Stuyvesant Fish, kes saabus peole, kaelas maani ulatuv kahekordne pärlikee tohutu veripunase rubiiniga selle otsas, mida ta togis üle põranda mines jalaga lihtsalt sellepärast, et oma päratut rikkust näidata. Rõivas oli rangelt seisuse järgi reglementeeritud, tavalistel naistel oli väike värvivalik, mis kitsenes veelgi kui perekonnas oli lein. Sõltuvalt sellest, kui lähedane kadunu kellelegi oli; ning kui tegu oli noore lesega, kanti musta värvi pikka aega.

Bukanjeerid- Ameerikast tulnud noored daamid, kes otsisid endale Inglismaal mehi suure päranduse ja tiitliga.

Chicagos avati maailma esimene kaubamaja Marshall Field, aadlikest leskprouad ja pereemandad oli moerõivaste ostjatena põhilised; kuid enamasti soetasid naised oma riided kauplustest või õmblesid need ise paberlõigete järgi. Ka leidus käsitöölisi, kes valmistasid odava tasu eest ilusaid asju ja luksus tooteid.

Kümnendi alguses oli moes liivakellasiluett oma hiigelsuurte varrukatega ja avarate seelikutega, näidates pihta hapramana kui ei iial varem, võimust hakkas võtma S- figuur.