Meeste rõivastus

Meeste rõivastus koosnes tuunikast, paludamenlumist, pükstest ja nahkkingadest. Tuunika oli varrukatega ja ulatus kas põlvini või pahkluuni, võis olla kaunistatud segmentidega. Ülerõivana kanti paludamentumit - poolringikujulist keepi. Seda kandsid peamiselt linnakodanikud. Paludamcntum oli paremal õlal kinnitatud prossiga. Kanti liibuvaid pükse ja nahkkingi.
Rikaste inimeste rõivaid hakati valmistati jäigast brokaadist ning neid ei olnud enam võimalik drapeerida. Imperaatori õukonna rõivastusele olid veel õmmeldud metallplaadid ning see oli rikkalikult tikitud. See muutis rõivastuse veel jäigemaks. Selline rõivastus seisis inimese ümber nagu kingituspakend ning muutis figuuri abstraktseks kolmnurgaks, mis oli täidetud rikkalike dekoratsioonide ja ornamentidega.
Väga olulised olid Bütsantsi rõivastuses eraldusmärgid - tikandid ja kullaga kaunistused, keisrinna kandis diadeemi, õudaamid peakatteid. Siidrõivaid oli õigus kanda ainult väga kõrgest soost isikutel. Brokaadid olid kaunistatud kõige sagedamini geomeetriliste motiividega, aga ka stiliseeritud taimede ja loomadega. Imperaatori võimu tunnuseks oli tablion. Tablion oli dekoratiivne ilulapp, mis õmmeldi paludamentumi mõlemale servale. Tablione kandsid ka imperaatori saatjaskonna liikmed. Imperaatori tablion oli brokaadist, saatjaskonna omad siledast kangast. Samuti oli purpurne värvitoon reserveeritud ainult valitseja suguvõsale.