Heraklese lood

Herakles (ladina keeles Hercules) on vanakreeka mütoloogias armastatuim kangelane. Herakles oli maailma tugevaim inimene. Ühtlasi oli tal suur iseteadvus. Ta oli kindlalt veendunud, et keegi ei võinud teda mingil tingimusel võita, ja faktid kinnitasid seda. Alati, kui ta võitlema hakkas, oli võitluse tulemus ette teada. Keegi ei saanud temast kunagi jagu. Üksnes üleloomulik jõud võis tema vastu saada ja lõpuks hukutaski Heraklese maagia.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/46/Hercules_Killing_the_Lernean_Hydra.jpg

iDevice ikoon Loe läbi 3 Heraklese vägitegu ja mõtle, missugused kangelase omadused olid Heraklesel

Nemea lõvi

Herakles pidi tapma Nemea lõvi, looma, keda ükski relv ei saanud haavata. Sellest raskusest sai Herakles üle teel, et lihtsalt kägistas lõvi ära. Seejärel hiivas ta tohutu korjuse turjale ja kandis Mükeenesse. Pärast seda ei lasknud Eurystheus, ettevaatlik mees, vägilast enam linna ilmuda. Ta andis kangelasele korraldusi eemalt. Edaspidi kandis Herakles lõvi nahka nii, et selle pea moodustas midagi kiivritaolist. Nemea lõvi nahaga kaetud kohtadest oli Herakles järelikult haavamatu. Zeus muutis Nemea lõvi Lõvi tähtkujuks.


Augeiase tallid

Viiendaks ülesandeks oli Augeiase tallide puhastamine üheainsa päevaga. Augeiasel oli tuhandeid loomi ja nende talle polnud keegi mitmeid aastaid puhastanud. Herakles juhtis kaks jõge kokku ja pani vee voolama läbi tallide, nii et õige pea oli sõnnik minema kantud.


Kerberose koer

Kaheteistkümnes töö oli kõige rängem. See viis vägilase allilma, kus ta päästis Theseuse "unustuse istmel". Heraklese ülesandeks oli tuua ära Hadese kolme peaga koer Kerberos. Hades andis talle selleks nõusoleku, tingimusel et Herakles ei kasuta koera vastu relva. Kangelane tohtis kasutada ainult kätejõudu. Isegi neil tingimustel sundis vägilane hirmsa looma alistuma. Ta tõstis koera kätele ja kandis teda kogu pika tee allilmast Mükeenesse. Eurystheus aruka mehena ei soovinud elukat enesele jätta, vaid käskis Heraklesel koer tagasi viia. See oligi vägilase viimane töö.