Enesekontroll

iDevide ikoon Täida lüngad
Kirjuta igasse lünka õige sõna.
Kergelt võib materjale, mis sisaldavad peamiselt kiude. või sisaldavatest käsitöölõngadest detailide viimistlemisel jälgida lõngavöö märgistust. Kui kiu sisaldus on üle 50%-i, siis olla eriti ettevaatlik. Sel juhul on soovitav tööd , ja .
  

iDevide ikoon Täida lüngad
Kui õlad on kootud ja lõpetatud , tuleb välja harutada, nii et jäävad lahtised silmused. Nii esi- kui seljaosal peab olema silmuseid. Mõlemad detailid asetatakse nii, et silmused on ja ühendatakse omavahel silmuseid . Põhilõngaga lõpetatud õlad ühendatakse . Kui õlad on kootud , tuleks need kokku või (enamasti) töö pahemalt poolelt. Õmblemisel võib kasutada . Heegeldamisel kasutatakse või heegeldamise võtet.
  

Test
Kuidas kootakse kampsuni detailid?

Kampsuni detailid kootakse valmis kuni kaelaavani.

Kirjuta kuidas kootakse kandilist kaelaava?

Detailiga koos kootava kandi puhul alustatakse teises koes kandi kudumist mõned cm-d enne kaelaava äärt, kant kootakse ja lõpetatakse kaelaava laiuselt. Õlaosad kootakse sirgelt edasi, jätkates kaelusepoolsetel äärtel kandi kudumist kuni õlajooneni.

Kuidas kahandatakse kolmnurkset kaelaava kanti?

Kanti kahandatakse eesnurgas igal teisel real analoogselt labakinda ühesilmuselisele kahandusele.

Kuidas vältida ümara kaelaava puhul aukude teket?

Et vältida aukude tekkimist, on soovitav tööproovil silmuste korjamise tihedus järgi proovida. 10 cm 3...4 silmust rohkem.

Litsenseeritud: Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 2.5 License